ایلام و كشاورزی با عرض سلام و درود به محضر همه دوستان این وبلاگ توسط اینجانب فرهاد رستمی ساکن شهرستان چرداول از توابع استان ایلام و دانشجوی دکترای تخصصی (Ph.D) علوم دامی (گرایش تغذیه دام وطیور)، برای استفاده تولیدکنندگان زحمت کش بخش کشاورزی و دامپروری و سایر مشاغل خانگی رایج در استان طراحی گردیده و سعی براین است که نکات آموزشی و توصیه های علمی و تجربی خویش را در خدمت این عزیزان قرار دهم امیداست بتوان به سهم خود در خدمت جامعه تولیدکنندگان استان ایلام ومیهن عزیزمان ایران اسلامی باشم tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com 2020-09-29T20:10:23+01:00 mihanblog.com روشهای مختلفی برای کاهش اثرات استرس گرمایی با استفاده از راهکارهای تغذیه ای در طیور 2015-07-09T20:07:12+01:00 2015-07-09T20:07:12+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/73 فرهاد رستمی روشهای مختلفی برای کاهش اثرات استرس گرمایی  با استفاده از راهکارهای تغذیه ای وجود دارد.از جمله راهکارهای تغذیه ای میتوان به تغذیه جیره با کیفیت و قابلیت هضم بالا،تراکم بالای جیره،افزودن چربی به عنوان منبع انرژی، بالانس مناسب آمینواسیدها  و مکمل کردن جیره با ویتامینهاوموادمعدنی اشاره کرد. به خوبی مشخص شده است که کمبود ویتامین ها سبب بروز نابسامانی در سیستم ایمنی بدن می شود . از آنجا که در سالن های پرورش، طیور تحت تاثیر تنش های مختلف قرار می گیرند از این رو برای مقابله با عوامل Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

روشهای مختلفی برای کاهش اثرات استرس گرمایی  با استفاده از راهکارهای تغذیه ای وجود دارد.از جمله راهکارهای تغذیه ای میتوان به تغذیه جیره با کیفیت و قابلیت هضم بالا،تراکم بالای جیره،افزودن چربی به عنوان منبع انرژی، بالانس مناسب آمینواسیدها  و مکمل کردن جیره با ویتامینهاوموادمعدنی اشاره کرد. به خوبی مشخص شده است که کمبود ویتامین ها سبب بروز نابسامانی در سیستم ایمنی بدن می شود . از آنجا که در سالن های پرورش، طیور تحت تاثیر تنش های مختلف قرار می گیرند از این رو برای مقابله با عوامل تنش زا میزان نیاز به ویتامین ها افزایش می یابد.
( گزارش شده که ویتامین
C تحت شرایط استرس گرمایی سبب افزایش مقاومت به بیماری نیوکاسل میشود. )از دیگر راهكارها جایگزینی مقدار یك سوم نمك مصرفی با جوش شیرین است بعنوان مثال اگر 3كیلو نمك مصرف میشود بجای آن یك كیلو جوش شیرین و دو كیلو نمك استفاده شود.مكانیسم تاثیر مثبت جوش شیرین بجای نمك این است كه جوش شیرین  فاقد كلر است و مقدار كلر اضاقی كه از طریق نمك وارد جیره میگردد را كاهش می دهد زیرا كلر اضافی علاوه بر استرس گرمایی در جذب برخی آمینو اسیدها نیز اختلال ایجاد می نماید . از آب لیمو و سركه نیز میتوان بعنوان تركیبات طبیعی  كه مكانیسمی مشابه ویتامین C دارند استفاده كرد.

یكی دیگر از راهكارهای تغذیه ای ، پرهیز از دادن دان به جوجه ها در ساعات گرم است . از آنجائیكه دو سه ساعت بعد از مصرف غذا توسط پرنده ،حرارت بدن در اثر مصرف غذا بالا می رود لذا توصیه میگردد از ساعت 9 صبح تا عصر از دادن دان به جوجه ها در ایام گرم  پرهیز گردد.

]]>
راههای خنثی كردن كلر آب در واكسیناسیون بصورت آشامیدنی در طیور 2015-06-27T18:51:54+01:00 2015-06-27T18:51:54+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/72 فرهاد رستمی سه ماده را می توان جهت خنثی کردن کلر به آب در واكسیناسیون آشامیدنی اضافه کرد:‌ 1-تیوسولفات سدیم با غلظت 16 میلی گرم در لیتر،‌کلر را خنثی می کند. ·        2- شیر خشک بدون چربی با غلظت   دو ونیم  گرم در لیتر،‌ در این مورد باید مطمئن شد که قبل از افزودن واکسن،‌شیر خشک کاملاً‌ در آب حل شده باشد. ·         3-قرص سوامیون محصول شرکت CEVA (به ازاء هر 100 لیتر آب واکسن یک قرص استفاده شود). Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

سه ماده را می توان جهت خنثی کردن کلر به آب در واكسیناسیون آشامیدنی اضافه کرد:‌

1-تیوسولفات سدیم با غلظت 16 میلی گرم در لیتر،‌کلر را خنثی می کند.

·        2- شیر خشک بدون چربی با غلظت   دو ونیم  گرم در لیتر،‌ در این مورد باید مطمئن شد که قبل از افزودن واکسن،‌شیر خشک کاملاً‌ در آب حل شده باشد.

·         3-قرص سوامیون محصول شرکت CEVA (به ازاء هر 100 لیتر آب واکسن یک قرص استفاده شود).

]]>
آماده سازی سالن مرغداری 2015-03-14T19:01:49+01:00 2015-03-14T19:01:49+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/71 فرهاد رستمی الف : شستشو و ضدعفونی کردن سالن های مرغداری مرحله ۱ - تخلیه کود حاصل و حمل و نقل آن با توجه به دستورالعمل (بخشنامه شماره ۲۹۷۷۱ - ۱۹/۷/۷۴) سازمان دامپزشکی کشور باید انجام پذیرد . مرحله ۲ - پاکسازی سالن ها در محوطه مرغداری از بقایای کود و پر و لاشه و سایر بقایای آلود کننده از دور قبل صورت پذیرد . مرحله ۳ - کلیه تجهیزات و لوازم از قبیل دانخوری ، آبخوری و غیره . . . از سالن ها خارج و جهت شستشو و ضد عفونی به محوطه خارج از سالن منتقل شود . مرحله ۴ - با استفاده از آب گرم (با فشار قوی) کلی Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4 الف : شستشو و ضدعفونی کردن سالن های مرغداری
مرحله ۱ - تخلیه کود حاصل و حمل و نقل آن با توجه به دستورالعمل (بخشنامه شماره ۲۹۷۷۱ - ۱۹/۷/۷۴) سازمان دامپزشکی کشور باید انجام پذیرد .
مرحله ۲ - پاکسازی سالن ها در محوطه مرغداری از بقایای کود و پر و لاشه و سایر بقایای آلود کننده از دور قبل صورت پذیرد .
مرحله ۳ - کلیه تجهیزات و لوازم از قبیل دانخوری ، آبخوری و غیره . . . از سالن ها خارج و جهت شستشو و ضد عفونی به محوطه خارج از سالن منتقل شود .
مرحله ۴ - با استفاده از آب گرم (با فشار قوی) کلیه قسمتهای سالن ها از قبیل کف - سطوح داخلی و خارجی دیوارهای سالن - پشت بام و سایر تاسیسات (کارخانه تهیه دان- انبارها - دفتر کار - اتاق نگهبانی و . . . ) در مرغداری از کود - پر - و گرد خاک کاملا پاکیزه شود .
مرحله ۵ - شستشوی بعدی با استفاده از دیتر جنت ها (صابون مایع - محلول های پاک کننده و . . . ) انجام گیرد و سپس با آب گرو و فشار مناسب کلیه قسمت ها پاکیزه شود .
مرحله ۶ - تعمیر و مرمت هر گونه منفذ و بر طرف کردن خرابی های موجود در سطح سالن ها و سایر تاسیسات و رفع پارگی های توری پنچره ها در این مرحله الزامیست .
مرحله ۷ - شعله دادن کف و دیوارهای سالن از داخل و خارج تا ارتفاع 1/5 متر .
مرحله ۸ - ضدعفونی کلیه سطوح (کف - سقف - دیوارها - پشت بام ) با توجه به پیشنهادات مندرج در جداول ۱ و ۲ .
مرحله ۹ - نظارت و ضدعفونی سیستم تهویه و سیستم های برق با توجه به بند ۷ .
مرحله ۱۰ - لایروبی و شستشو و ضد عفونی سیستم فاضلاب با توجه به بند ۷ .
مرحله ۱۱ - پس از پایان مرحله ۹ کلیه درب ها و پنجره های سالن ها و سایر تاسیسات تا ضدعفونی نهایی پس از نصب لوازم و تجهیزات از ورود احتمالی موش و باید بسته شوند تا یا افراد غیر مسئول باید بسته نگهداشته شود .

]]>
21 نكته ضروری در پرواربندی گوسفندوگاو 2015-03-05T19:27:40+01:00 2015-03-05T19:27:40+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/70 فرهاد رستمی 1- دام باید از مراکز معتبر تهیه شود. 2- قبل از هرگونه اقدام به منظور پروار بندی باید سلامت دام توسط دامپزشک مورد تایید قرار گیرد. 3- جهت پروار بندی لازم است قرص یا شربت ضد انگل برای پاکسازی انگل های درونی دام به مدت یک هفته تجویز شود. 4- محوطه گوسفندداری یا گاوداری ضدعفونی شود. 5- آب مصرفی دام قبلا نمونه برداری شده و به آزمایشگاه معتبر ارسال شود تا املاح آن مشخص شود. 6- خوراک مورد نیاز تا آخر دوره پرواربندی باید تهیه و قبل از آن با یک متخصص تغذیه هماهنگی های لازم صورت پذیرد. 7- بر Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

1- دام باید از مراکز معتبر تهیه شود.
2- قبل از هرگونه اقدام به منظور پروار بندی باید سلامت دام توسط دامپزشک مورد تایید قرار گیرد.
3- جهت پروار بندی لازم است قرص یا شربت ضد انگل برای پاکسازی انگل های درونی دام به مدت یک هفته تجویز شود.
4- محوطه گوسفندداری یا گاوداری ضدعفونی شود.
5- آب مصرفی دام قبلا نمونه برداری شده و به آزمایشگاه معتبر ارسال شود تا املاح آن مشخص شود.
6- خوراک مورد نیاز تا آخر دوره پرواربندی باید تهیه و قبل از آن با یک متخصص تغذیه هماهنگی های لازم صورت پذیرد.
7- برای این منظور باید کارگر ماهر و ورزیده و آموزش دیده در نظر گرفته شود.
8- واکسن های مورد نیاز دام باید قبلا تهیه و توسط دامپزشک تزریق شود.
9- با توجه به اینکه تغذیه دام 60 الی 70 درصد هزینه را شامل می شود، در خرید اقلام غذایی بهترین و ارزان ترین باید انتخاب شود.
10- علوفه و کنسانتره به همراه مکمل های معدنی و ویتامین ها به همراه نمک و سایر مکمل ها باید در بالانس نمودن جیره در دسترس باشد.
11- در سیستم پرواری در ایران شرایط 50 به 50 اعمال می شود، یعنی 50 درصد علوفه و 50 درصد کنسانتره که این نسبت در حال حاضر برای پروار مناسب نبوده و باید این نسبت به سود کنسانتره تغییر یابد. در کشور ترکیه این نسبت تا 30 به 70 هم مشاهده شده است یعنی 30 درصد علوفه و 70 درصد کنسانتره. ولی بخاطر افزایش قیمت نهاده های کشاورزی و محدودیت هایی نظیر آن توصیه می شود نسبت 40 به 60 درصد یعنی 40 درصد علوفه و 60 درصد کنسانتره رعایت شود.
12- عمده غذاهای گاو و گوسفند به دو دسته علوفه و کنسانتره تقسیم می شود. در قسمت علوفه ( یونجه، تفاله تر و یا خشک چغندر، کاه، شبدر، چاودار، تیموتی، برموداگراس، و جوی دوسر یا یولاف) و در بخش کنسانتره (کنسانتره کارخانجات خوراک دام، جو، سبوس، گندم، ضایات نان، ملاس، دانه ذرت، کنجاله سویا، ذرت علوفه ای، مواد سیلویی)
13- تهیه جیره بر اساس وزن زنده دام می باشد.
14- کوتاه ترین فرمول محاسبه ضریب 3 درصد وزن زنده دام می باشد. بعنوان مثال اگر گوسفندی 50 کیلو گرم وزن داشته باشد میتوان از طریق فرمول فوق محاسبات را انجام داد:
 50 کیلو گرم  وزن زنده گوسفند × 3 درصد وزن زنده = میزان احتیاج روزانه به ماده خشک 1/5کیلو
DM
15- این فرمول در مورد پروار گاو نیز صدق می کند ولی برای گاو شیری باید محاسبات دیگری انجام داد که از حوصله این بحث خارج است.
16- از 1500 گرم فوق 60 درصد کنسانتره و 40 درصد باید علوفه باشد.
17- محدودیت ها باید اعمال شود بعنوان مثال در استفاده از اوره باید 1 درصد جبره مصرف شود.
18- غذا باید در 3 نوبت تجویز شود صبح ساعت 6 ظهر ساعت 1 الی 2 و شب ساعت 8 - 7
19- جیره باید به آرامی و در عرض 10 روز  بطور کامل تغذیه شود.
20- از مجموع جیره بالانس شده فوق روزانه 250 تا 300 گرم افزایش وزن خواهیم داشت که در ماه  افزایش وزنی حدود 10 - 8 کیلو خواهد بود.
21- آب کافی و تمیز به همراه نمک که بهتر است بصورت سنگ نمک در آخور مصرف شود به همراه مواد معدنی و ویتامینه و دی کلسیم فسفات به میزان 1 درصد جیره حتما در پروار بندی مورد استفاده قرار گیرد.

منبع:
ITP

]]>
تعدادی از بیماریهای تغذیه ای رایج در پرواربندی گوساله 2015-01-19T20:11:27+01:00 2015-01-19T20:11:27+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/69 فرهاد رستمی الف- اسیدوز اسیدوز یا خوراک زدگی معمولی ترین و شایع ترین بیماری گوساله های پرواری است . مصرف یکباره مقادیر زیادی مواد نشاسته ایی و یا قندی مثل غلات سبب اسیدی شدن شکمبه شده ، که به این عارضه اسیدوز می گویند . این حالت ممکن است به دو صورت اسیدوز حاد و اسیدوز تحت حاد خود را نشان دهد . گوساله هایی که به مصرف زیاد غلات عادت ندارند در صورتیکه جیره آنها یکباره تغییر کرده و کنسانتره آنها زیاد شود سبب می شود که دچار اسیدوز حاد (شدید) شوند . علائم اسیدوز حاد (شدید) عبارتست از : قطع Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

الف- اسیدوز

اسیدوز یا خوراک زدگی معمولی ترین و شایع ترین بیماری گوساله های پرواری است . مصرف یکباره مقادیر زیادی مواد نشاسته ایی و یا قندی مثل غلات سبب اسیدی شدن شکمبه شده ، که به این عارضه اسیدوز می گویند . این حالت ممکن است به دو صورت اسیدوز حاد و اسیدوز تحت حاد خود را نشان دهد . گوساله هایی که به مصرف زیاد غلات عادت ندارند در صورتیکه جیره آنها یکباره تغییر کرده و کنسانتره آنها زیاد شود سبب می شود که دچار اسیدوز حاد (شدید) شوند . علائم اسیدوز حاد (شدید) عبارتست از : قطع کامل اشتها ، افسردگی شدید ، عدم تحرک ، ضعف و کم اب شدن بدن ، گاها کوری موقت ، دندان قروچه ، لگد زدن به شکم وبعضی اوقات بزرگ شدن شکم به وضوح مشخص است . اسهال کف آلود اکثرا دیده می شود . حیوان دراز کشیده و سر را بطرف شکم بر می گردانند . در صورت شدیدتر شدن وضعیت ، دامها اکثرا تلف می شوند . در صورت عدم تلف شدن ، لنگش ، کاهش رشد شدید و آبسه کبدی اکثرا مشاهده می شود . گله ای که مبتلا به اسیدوز شدید شود دیگر ارزشی برای نگهداری ندارد زیرا تمام پرزهای شکمبه حیوان از بین رفته است . بنابراین اگر حیوان تلف نشود ، بزرودی نیز خوب نخواهد شد .

اما در اسیدوز تحت حاد , علائم فوق الذکر شدید نیست اگر چه شکمبه کار طبیعی خود را انجام نمی دهد . نوسان در مصرف خوراک بوضوح نمایان است . پس از چند روز مصرف مناسب خوراک ، چند روز شدیدا مصرف کاهش می یابد . علائم کاملا واضحی وجود ندارد . نوسان در مصرف خوراک بهترین علامت است . در مناطق گرمسیر بدلیل مصرف زیاد خوراک در ساعات خنک شب و کاهش مصرف خوراک در روز میتواند حیوان را به اینوع اسیدوز حساس نماید . عدم یکنواخت مخلوط کردن خوراک ، نسبت زیاد کنسانتره ، تغییر سریع جیره میتواند حیوان را به این اسیدوز مستعد نماید .

درمان : در مورد اسیدوز حاد در صورت مشاهده اولین علائم باید گله را از آب دور نگه داشت (24 ساعت) . سپس از روغن های معدنی مسهل استفاده کرد . مصرف جوش شیرین نیز کمک موثری در درمان می کند . گاهی اوقات تنها راه ممکن جراحی کردن حیوان و تخلیه شکمبه آن است .

ب – نفخ

نفخ موقعی ایجاد می شود که گازهای تولیدی در شکمبه نتوانند براحتی خارج شوند . در حالت طبیعی گازهای تولید شده بوسیلة آروغ زدن خارج می شود ولی بعضی اوقات به دلایل مختلف گازها نمی توانند خارج شون و یا عمل آروغ زدن متوقف می شود . عموما نفخ به دو صورت نفخ کف آلود و نفخ گازی وجود دارد . نفخ کف آلود بدلیل مصرف بیش از حد یونجه و شبدر تازه بوده و گازهای شکمبه بصورت کف درمی آیند و نمی توانند از شکمبه خارج شوند . ولی نفخ گازی که بیشتر در پرواری ها دیده می شود بنام نفخ غلات نیز مشهور است . این نوع نفخ بدلیل مصرف زیاد غلات و عدم رعایت اصول خوراک دادن اتفاق می افتد .

درمان : راههای مختلفی برای درمان نفخ وجود دارد . عبور دادن شلنگ لاستیکی از راه مری و ورود آن به شکمبه سبب خروج گاز می شود . همچنین خوراندن پارافین نیز سبب کاهش نفخ می شود . در موارد بسیار حاد سوراخ کردن پهلوی راست حیوان و عبور تروکار از شکمبه سبب خروج گاز می شود . سوراخ کردن شکمبه باید بعنوان آخرین کار باشد .

برای پیشگیری از نفخ غلات اضافه کردن حداقل 5/0 کیلوگرم کاه در جیره الزامی است .

 

ج– آبسه کبدی

آبسه های کبدی بدلیل اسیدوز مزمن ایجاد می شود . آبسه های کبدی بدلیل انتشار میکروب های شکمبه بداخل خون و جایگزینی در کبد اتفاق می افتد . آبسه های کبدی بخودی خود زیاد خطرناک نیستند بلکه سبب کاهش رضایت قصابان از لاشه شده و کبد را غیر قابل مصرف می کند . همچنین در موارد نادری پاره شدن آبسه های کبدی سبب مرگ ناگهانی دام می شود .

پیشگیری و درمان : راه پیشگیری از آبسه کبدی رعایت اصول تغذیه و عدم ابتلا دام به اسیدوز است . عواملی که سبب مستعد شدن دام به اسیدوز می شود میتواند دام را به آبسه کبدی مبتلا سازد . مصرف برخی از آنتی بیوتیکها از قبیل کلرتتراسایکلین ، اکسی تتراسایکلین و تایلوزین نیز میتواند از بروز آبسه کبدی جلوگیری کند .

 

د– لنگش

متداول ترین علامت بارز اسیدوز مزمن ، لنگش است . لنگش تغذیه ایی به دلیل افزایش نفوذپذیری مویرگهای تغذیه کننده انگشت های پای حیوان اتفاق می افتد .

بطور خلاصه عامل اصلی تمام این بیماریها ، عدم رعایت اصول تغذیه ایی و ابتلا حیوان به اسیدوز است .

ه– سنگ کلیه و سنگ مثانه

بدلیل عدم رعایت نسبت کلسیم به فسفر و زیاد بودن فسفر معمولا ایجاد می شود و میتواند سبب مرگ دام شودلذا لازم است نسبت مناسب از این دو ماده مصرف شود ]]>
زئولیت در تغذیه طیور 2015-01-09T17:06:55+01:00 2015-01-09T17:06:55+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/68 فرهاد رستمی -1ارزان تمام شدن قیمت دان ( بعلت گرانتر بودن قیمت اکثر مواد اولیه تهیه دان بویژه ذرت نسبت به آن ) ۲- تسهیل در جذب حداکثر مواد مفید و انروی زا در خوراک مورد مصرف طیور و تقلیل ضایعات مواد غذایی جذب نشده در فضولات . ۳- صرفه جویی در مصرف خوراک روزانه طیور و کاهش هزینه های مواد خوراکی . ۴- جذب رطوبت فضولات و تسهیل در جمع آوری آنها و تقلیل بوهای سمی از جمله آمونیاک در محیط زیست و بستر طیور . ۵- کاهش هزینه های مربوط به خشک نمودن کود و فضولات طیور . ۶- کاهش خطر ابتلا به کوکسیدیوز بدنبال کاه Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

-1ارزان تمام شدن قیمت دان ( بعلت گرانتر بودن قیمت اکثر مواد اولیه تهیه دان بویژه ذرت نسبت به آن )
۲- تسهیل در جذب حداکثر مواد مفید و انروی زا در خوراک مورد مصرف طیور و تقلیل ضایعات مواد غذایی جذب نشده در فضولات .
۳- صرفه جویی در مصرف خوراک روزانه طیور و کاهش هزینه های مواد خوراکی .
۴- جذب رطوبت فضولات و تسهیل در جمع آوری آنها و تقلیل بوهای سمی از جمله آمونیاک در محیط زیست و بستر طیور .
۵- کاهش هزینه های مربوط به خشک نمودن کود و فضولات طیور .
۶- کاهش خطر ابتلا به کوکسیدیوز بدنبال کاهش رطوبت کود و کاهش هزینه های مربوط به خریداری و استفاده از کوکسیدیو استات ها .
۷- ازدیاد قابل توجه در وزن طیور گوشتی .
۸- کاهش ضریب تبدیل غذایی .
۹- تنظیم سرعت عبور غذا در دستگاه گوارش طیور .
۱۰- افزایش توانایی دستگاه گوارش طیور در جذب مواد مغذی از جیره .
۱۱- کاهش حساسیت طیور نسبت به برخی از بیماریهای دستگاه گوارش مانند اسهال .
۱۲- افزایش کیفیت پوسته تخم مرغ ، کم کردن میزان شکستگی و ازدیاد وزن تخم مرغ و افزایش کیفیت داخلی تخم مرغ .
۱۳- جذب برخی عناصر سنگین و مسمویت زا از جیره مانند سزیم و سرب .
۱۴- جذب گروهی از سموم قارچی مانند آفلاتوکسین و
۱۵- عدم ایجاد عوارض سمی و تقلیل میزان باکتریهای مضر .
۱۷- امکان جانشینی زئولیتهای طبیعی به جای برخی از آنتی بیوتیکهای محرک رشد مانند زینک باسیتراسین که با توجه به قیمت نازل زئولیتها به صرفه تر است .
۱۸- امکان ایجاد کارخانه های خالص سازی گاز متان از کود و تامین انروی حرارتی بسیار ارزان قیمت در مرغداریها
.

]]>
ویژگی های كلی یك گاو شیری خوب 2015-01-03T18:58:37+01:00 2015-01-03T18:58:37+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/67 فرهاد رستمی قبل ا زخرید گاو شیری باید ازسالم وبیمارنبودن آن اطمینان پیدا كنید. باید توجه كنید كه گاو مورد نظر به طور مرتب واكسینه شده است وكارت بهداشت دارد. یك گاو سالم،‌تحرك كافی،‌چشمان شفاف، درشت و براق،‌موهای براق و تمیز،‌گوش برجسته و سیخ ،‌پوزه صاف و مرطوب و لب های گشاده دارد. دقت كنید تا حركت های غیرعادی گاو را با تحرك وشادابی آن اشتباه نگیرید . گاو را حركت دهید تا ازمناسب بودن فاصله سم ها،‌راه رفتن منظم گاو ولنگ نزدن آن،‌مطمئن شوید. لازم به ذكر است در بررسی ویژگی های  گاو شیری ب Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

قبل ا زخرید گاو شیری باید ازسالم وبیمارنبودن آن اطمینان پیدا كنید. باید توجه كنید كه گاو مورد نظر به طور مرتب واكسینه شده است وكارت بهداشت دارد. یك گاو سالم،‌تحرك كافی،‌چشمان شفاف، درشت و براق،‌موهای براق و تمیز،‌گوش برجسته و سیخ ،‌پوزه صاف و مرطوب و لب های گشاده دارد.

دقت كنید تا حركت های غیرعادی گاو را با تحرك وشادابی آن اشتباه نگیرید . گاو را حركت دهید تا ازمناسب بودن فاصله سم ها،‌راه رفتن منظم گاو ولنگ نزدن آن،‌مطمئن شوید.

لازم به ذكر است در بررسی ویژگی های  گاو شیری به نكاتی همانند ارتفاع، عمق بدن، نوع واندازه پستان و... توجه نمود ]]>
كنجاله سویا منبع اصلی تامین پروتئین در جیره طیور 2015-01-03T18:34:13+01:00 2015-01-03T18:34:13+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/66 فرهاد رستمی سویا دارای 2550 انرژی و 44 یا 48 % پروتئین می باشد . سویا جزء موادی است كه برای تأمین پروتئین ازآن استفاده می شودو منبع اصلی تامین پروتئین جیره طیور می باشد. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA سویا دارای 2550 انرژی و 44 یا 48 % پروتئین می باشد . سویا جزء موادی است كه برای تأمین پروتئین ازآن استفاده می شودو منبع اصلی تامین پروتئین جیره طیور می باشد. ]]> گندم در تغذیه طیور 2015-01-03T18:32:28+01:00 2015-01-03T18:32:28+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/65 فرهاد رستمی گندم یكی دیگر از غلات است كه تقریباً 3100 انرژی و 12% پروتئین دارد . برای تقسیم بندی از نوع واریته(زمستانه و بهاره )،رنگ پوشش(قرمز و سفید)ومیزان سختی (نرم و سخت )استفاده می كنند . درگندمهای سخت پروتئین بیشتری بهمراه نشاسته وجود دارد واصولاً ارزش غذایی گندم به نرمی وسختی آن بستگی دارد . Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

گندم یكی دیگر از غلات است كه تقریباً 3100 انرژی و 12% پروتئین دارد . برای تقسیم بندی از نوع واریته(زمستانه و بهاره )،رنگ پوشش(قرمز و سفید)ومیزان سختی (نرم و سخت )استفاده می كنند . درگندمهای سخت پروتئین بیشتری بهمراه نشاسته وجود دارد واصولاً ارزش غذایی گندم به نرمی وسختی آن بستگی دارد .

]]>
ذرت در تغذیه طیور 2015-01-03T18:30:25+01:00 2015-01-03T18:30:25+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/64 فرهاد رستمی این ماده با حدود  3300 انرژی و 8/8 % پروتئین خام عمده ترین غله موجود در جیره های طیور میباشد . اسیدآمینه میتونین در ذرت بالا می باشد ومیزان لیزین آن كم است . بهمین دلیل در اغلب موارد هنگام استفاده از این ماده لیزین به جیره افزوده می گردد. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

این ماده با حدود  3300 انرژی و 8/8 % پروتئین خام عمده ترین غله موجود در جیره های طیور میباشد . اسیدآمینه میتونین در ذرت بالا می باشد ومیزان لیزین آن كم است . بهمین دلیل در اغلب موارد هنگام استفاده از این ماده لیزین به جیره افزوده می گردد.

]]>
اصول بهداشت شیر در دامداری 2014-12-22T18:03:35+01:00 2014-12-22T18:03:35+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/63 فرهاد رستمی کیفیت بهداشتی شیر خام تحت تاثیر عوامل مختلفی از زمان دوشش تا زمان ورود و فراوری در کارخانه قرار می گیرد. که در اینجا به برخی از نکات حائز اهمیت در حفظ سلامت و بهداشت شیر در دامداری اشاره می گردد: شستن و ضدعفونی دست کارگران قبل از دوشش و استفاده از چکمه و لباس کار مخصوص در هنگام شیردوشی مانع از انتقال بیماری به داخل و خارج از محیط شیردوشی می شود. استفاده از دستکش هنگام دوشش و ضدعفونی مرتب دستکش‌ها انتقال بیماری را در میان دامها %۲۰ کاهش می‌دهد. افراد مسئول شیرد Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

کیفیت بهداشتی شیر خام تحت تاثیر عوامل مختلفی از زمان دوشش تا زمان ورود و فراوری در کارخانه قرار می گیرد.

که در اینجا به برخی از نکات حائز اهمیت در حفظ سلامت و بهداشت شیر در دامداری اشاره می گردد:

  • شستن و ضدعفونی دست کارگران قبل از دوشش و استفاده از چکمه و لباس کار مخصوص در هنگام شیردوشی مانع از انتقال بیماری به داخل و خارج از محیط شیردوشی می شود.
  • استفاده از دستکش هنگام دوشش و ضدعفونی مرتب دستکش‌ها انتقال بیماری را در میان دامها %۲۰ کاهش می‌دهد.
  • افراد مسئول شیردوشی بایستی آموزش کافی برای شناسایی سریع دام های مبتلا به بیماری ورم پستان بالینی را دیده باشند.
]]>
نكاتی در مورد زایش گاو وپرورش گوساله 2014-12-16T19:43:30+01:00 2014-12-16T19:43:30+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/62 فرهاد رستمی پرورش دهندگان گوساله مسئول آینده گله شیری یعنی نسل آینده گاوهای دوشا هستند. به حداقل رسانی مرگ و میر و ضررهای ناشی از بیماری ها در گوساله ها میتواند باعث صرفه جویی  مالی به ازای هر تلیسه جایگزین شود Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA پرورش دهندگان گوساله مسئول آینده گله شیری یعنی نسل آینده گاوهای دوشا هستند. به حداقل رسانی مرگ و میر و ضررهای ناشی از بیماری ها در گوساله ها میتواند باعث صرفه جویی  مالی به ازای هر تلیسه جایگزین شود
]]>
مکانیسم عملکرد سیستم ایمنی طیور 2014-12-13T14:31:03+01:00 2014-12-13T14:31:03+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/58 فرهاد رستمی در صنعت طیور ناگزیر ازمحافظت پرندگان علیه طیف وسیعی از بیماریها می باشیم پاسخگویی به این سوال که چرا پرندگان قادر به محافظت از خود نیستند؟ آسان نبوده وباید ابتدا از پیچیدگی سیستم ایمنی طیور آگاهی یابیم .سیستم ایمنی جوجه شامل بوریس فابریسیوس ، تیموس ، مغز استخوان ، طحال ،غده هاردین ، لوزه های سکومی ، گره های لنفاوی اولیه می باشد اعمال اصلی سیستم ایمنی به وسیله سلولهای تخصص یافته یعنی لنفوسیت ها که به وسیله سیستم رتیکولواندوتلیال حمایت می شوند انجام می شود سیستم ایمنی با سلولهای دودمان لنف Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA
در صنعت طیور ناگزیر ازمحافظت پرندگان علیه طیف وسیعی از بیماریها می باشیم پاسخگویی به این سوال که چرا پرندگان قادر به محافظت از خود نیستند؟ آسان نبوده وباید ابتدا از پیچیدگی سیستم ایمنی طیور آگاهی یابیم .سیستم ایمنی جوجه شامل بوریس فابریسیوس ، تیموس ، مغز استخوان ، طحال ،غده هاردین ، لوزه های سکومی ، گره های لنفاوی اولیه می باشد اعمال اصلی سیستم ایمنی به وسیله سلولهای تخصص یافته یعنی لنفوسیت ها که به وسیله سیستم رتیکولواندوتلیال حمایت می شوند انجام می شود سیستم ایمنی با سلولهای دودمان لنفوسیت ها که در خلال اولین هفته انکوباسیون کیسه زرده جنین منشا می گیرند اغاز می گردد سلولهای دودمان به تیموس و بورس فابریسیون مهاجرت میکنند این سلولها در تیموس به صورت سلولهایT   و در بورس فابریسیوس به صورت سلولهای B بالغ میگردند.
 تیموس وبورس فابریسیوس به عنوان بافتهای لنفاوی مرکزی تلقی شده و فراهم اوردنده سلولهای
  T
وB برای سایر ساختمانهای لنفاوی می باشند 2 یا 3 روز قبل از خروج جوجه ازتخم سلولها یT  شروع به ترک تیموس می کنند ازاد شدن سلولهای T  از تیموس تا مرحله بلوغ جنسی ادامه می یابد سلولهای B  تقریبا از روز پانزدهم انکوباسیون مهاجرت از بورس را آغاز می کنند مهاجرت اصلی سلولهای B قبل از سن 9 هفتگی به وقوع می پیوندد وفعالیت بورس قبل از بلوغ جنسی از بین می رود متعاقب فرایند بلوغ سلولهای Tو B  در تیموس وبورس ازهر یک از دونوع سلولهای فوق الذکر در سایر اعضا لنفاوی بذرافشانی می گردد علاوه براین هرکدام ازاین دونوع سلول در جریان خون به گردش در می ایند مقدار لنفوسیت های T و  و B در جریان خون به ترتیب 70 و 30 درصد می باشد .
]]>
مشكلات پا در طیور 2014-12-12T13:19:48+01:00 2014-12-12T13:19:48+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/56 فرهاد رستمی مشکلات اندام حرکتی در طیور به دو دسته تقسیم می شوند: 1-عفونی  2- غیر عفونی. عفونت های میکروبی هم می توانند این بیماری را ایجاد کنند. مفصل ممکن است ورم داشته و یا نداشته باشند، پرنده از حرکت کردن امتناع میکند. کاهش استرس ها می تواند به بهبود این بیماری کمک کند. شما می توانید با جلوگیری از سرما (به خصوص در شب)، ازدحام زیاد، شرایط محیط نمور و جلوگیری مناسب از بیماری ها از ایجاد این بیماری پیش گیری کنید.   Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

مشکلات اندام حرکتی در طیور به دو دسته تقسیم می شوند:

1-عفونی

 2- غیر عفونی.

عفونت های میکروبی هم می توانند این بیماری را ایجاد کنند. مفصل ممکن است ورم داشته و یا نداشته باشند، پرنده از حرکت کردن امتناع میکند. کاهش استرس ها می تواند به بهبود این بیماری کمک کند. شما می توانید با جلوگیری از سرما (به خصوص در شب)، ازدحام زیاد، شرایط محیط نمور و جلوگیری مناسب از بیماری ها از ایجاد این بیماری پیش گیری کنید.  

]]>
عوامل تغذیه ای موثر در بروز مشکلات پا در طیور 2014-12-12T13:16:10+01:00 2014-12-12T13:16:10+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/54 فرهاد رستمی تغذیه های بد و یا بالانس نشده هم یکی از عوامل این بیماری است. پا ها رشد میکنند وسبب ایجاد بد شکلی می شوند. ویتامین و یا مواد معدنی (منگنز، روی، سلنیوم، ویتامین های  E،A،D3، بیوتین، نیاسین، اسید فولیک، ریبو فلاوین، پیرو دوکسین) می توانند سبب ظهور این بیماری شوند . کمبود های پروتئین و متعادل نبودن اسید آمینه ها هم می توانند سبب ظهور این بیماری شوند.  Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

تغذیه های بد و یا بالانس نشده هم یکی از عوامل این بیماری است. پا ها رشد میکنند وسبب ایجاد بد شکلی می شوند. ویتامین و یا مواد معدنی (منگنز، روی، سلنیوم، ویتامین های  E،A،D3، بیوتین، نیاسین، اسید فولیک، ریبو فلاوین، پیرو دوکسین) می توانند سبب ظهور این بیماری شوند . کمبود های پروتئین و متعادل نبودن اسید آمینه ها هم می توانند سبب ظهور این بیماری شوند. 

]]>
مشكلات پا در طیور 2014-12-12T13:12:27+01:00 2014-12-12T13:12:27+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/47 فرهاد رستمی مشکلات اندام حرکتی در طیور به دو دسته تقسیم می شوند: 1-عفونی  2- غیر عفونی. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

مشکلات اندام حرکتی در طیور به دو دسته تقسیم می شوند:

1-عفونی

 2- غیر عفونی.

]]>
در نگهداری حیوانات خانگی چه نكاتی را باید رعایت نمود 2014-12-05T18:43:28+01:00 2014-12-05T18:43:28+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/44 فرهاد رستمی از آنجا كه بسیاری از بیماریها نظیر هاری ، لپتوسپیروز ، تلارمی ، تب Q ، آنفلوآنزای پرندگان ، سالك  و ... قابل انتقال به انسان می باشند رعایت نكات ذیل در دستور كار قرار گیرد 1-    1- پیشگیری از تماس مستقیم با ترشحات تنفسی و مخاطی حیوان و یا پرنده زینتی 2-   2-  واكسیناسیون حیوانات خانگی نظیر سگ و گربه و خرگوش بر علیه بیماری هاری و لپتوسپیروز و بیماریهای خاص حیوانات نظیر هپاتیت ، پارا آنفلونزا ، دیستمپر ، پاروو ویروس 3-     Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

از آنجا كه بسیاری از بیماریها نظیر هاری ، لپتوسپیروز ، تلارمی ، تب Q ، آنفلوآنزای پرندگان ، سالك  و ... قابل انتقال به انسان می باشند رعایت نكات ذیل در دستور كار قرار گیرد

1-    1- پیشگیری از تماس مستقیم با ترشحات تنفسی و مخاطی حیوان و یا پرنده زینتی

2-   2-  واكسیناسیون حیوانات خانگی نظیر سگ و گربه و خرگوش بر علیه بیماری هاری و لپتوسپیروز و بیماریهای خاص حیوانات نظیر هپاتیت ، پارا آنفلونزا ، دیستمپر ، پاروو ویروس

3-      3-مراجعه به دامپزشك در صورت مشاهده علائم نارسایی عصبی نظیر تشنج ، ترس از آب ، ترس از نور ، افزایش ترشحات بزاق و نارسائیهای تنفسی نظیر تب ، تورم عقده های لنفاوی ، صداهای رال تنفسی ، سرفه ، آسفكسی و دیس پنه تنفسی ( اختلال در دم و بازدم )

4-     4-كنترل بیماریهای انگلی با رعایت فاصله زمانی مناسب تحت نظر دامپزشك مربوطه

5-  استفاده از تغذیه مناسب و تازه و حدالامقدور پیشگیری از خام خواری

]]>
در برخورد با پرندگان وحشی چه اقدامی انجام دهیم تا در مقابل آنفلوانزا محافظت شویم؟ 2014-12-05T18:42:35+01:00 2014-12-05T18:42:35+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/43 فرهاد رستمی -         از شكار و نگهداری آنها خودداری نمایید. -         از دست زدن به پرنده وحشی مریض  و یا تلف شده خودداری كنید. -         در صورت دست زدن تصادفی به پرندگان آلوده ویا تلف شده باید دست ها را با ماده ضد عفونی مناسب گند زدایی كرد. -         در صورت امكان به نزدیكترین پست یا شبكه یا اداره كل دامپزشكی یا محیط بانان ا Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4

-         از شكار و نگهداری آنها خودداری نمایید.

-         از دست زدن به پرنده وحشی مریض  و یا تلف شده خودداری كنید.

-         در صورت دست زدن تصادفی به پرندگان آلوده ویا تلف شده باید دست ها را با ماده ضد عفونی مناسب گند زدایی كرد.

-         در صورت امكان به نزدیكترین پست یا شبكه یا اداره كل دامپزشكی یا محیط بانان اطلاع دهید.
-    از خرید ونگهداری پرندگان وحشی در منزل خودداری كنید.
-         در مناطقی كه بیماری ممكن است شایع شود، پرندگان آبزی می توانند به عنوان مخزن ویروس مخاطراتی را برای سلامتی شما داشته باشند.

منبع: سایت اداره كل دامپزشكی مازندران

]]>
سندرم كبد وكلیه چرب در طیور 2014-12-04T15:15:08+01:00 2014-12-04T15:15:08+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/42 فرهاد رستمی در حالی که رخداد علائم کمبود بیوتین نسبتا نادر می باشد، سندرم کبد و کلیه چرب نقش مهمتری در پرورش طیور تجاری دارد. نخستین بار در دانمارک و سال 1958 بیمای توصیف شد اما تا اواخر دهه 1960، مخصوصا در اروپا و استرالیا مساله مهمی قلمداد نمی شد. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA در حالی که رخداد علائم کمبود بیوتین نسبتا نادر می باشد، سندرم کبد و کلیه چرب نقش مهمتری در پرورش طیور تجاری دارد. نخستین بار در دانمارک و سال 1958 بیمای توصیف شد اما تا اواخر دهه 1960، مخصوصا در اروپا و استرالیا مساله مهمی قلمداد نمی شد. ]]> نقرس در طیور 2 2014-12-04T14:48:27+01:00 2014-12-04T14:48:27+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/41 فرهاد رستمی عوامل ایجاد کننده نقرس را می توان در سه بخش عمده عوامل تغذیه ای و مدیریتی، عوامل عفونی،عوامل توکسیک طبقه بندی نمود. Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

عوامل ایجاد کننده نقرس را می توان در سه بخش عمده عوامل تغذیه ای و مدیریتی، عوامل عفونی،عوامل توکسیک طبقه بندی نمود.

]]>
نقرس در طیور1 2014-12-04T14:47:46+01:00 2014-12-04T14:47:46+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/40 فرهاد رستمی کلیه یکی از ارگانهای حیاتی پرندگان با کارکردهای فراوان است که تحت تأثیر تعدادی از بیماریها و اختلالات قرار میگیرد. رنگ طبیعی كلیه ها قرمز متمایل به قهوه ای می باشد و دارای سه لب متمایز یا تقسیم شده است.  وظیفه ی اولیه ی كلیه ها حفظ و نگهداری تركیب شیمیای مایعات بدن ( خون ) است. كلیه ها علاوه بر وظیفه بالا، اعمال دیگری نیز در بدن ایفا می كنند؛ از جمله: دفع مواد زائد متابولیكی و محصولات سمی، حفظ و نگهداری مایعات و الكترولیت های حیاتی بدن، تنظیم حجم خون ، تولید هورمون ه Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA

کلیه یکی از ارگانهای حیاتی پرندگان با کارکردهای فراوان است که تحت تأثیر تعدادی از بیماریها و اختلالات قرار میگیرد.

رنگ طبیعی كلیه ها قرمز متمایل به قهوه ای می باشد و دارای سه لب متمایز یا تقسیم شده است.

 وظیفه ی اولیه ی كلیه ها حفظ و نگهداری تركیب شیمیای مایعات بدن ( خون ) است. كلیه ها علاوه بر وظیفه بالا، اعمال دیگری نیز در بدن ایفا می كنند؛ از جمله: دفع مواد زائد متابولیكی و محصولات سمی، حفظ و نگهداری مایعات و الكترولیت های حیاتی بدن، تنظیم حجم خون ، تولید هورمون های تنظیم كننده ی فشار خون و تولید گلبول های قرمز خون. 
كلیه، در واقع یك اندام حیاتی است.

 وقتی كه عملكرد كلیه ها دچار اختلال می شود، دفع اسید اوریك كه بایستی بطور طبیعی از طریق ادرار از كلیه ها صورت پذیرد دچار اختلال شده و در هر اندامی از بدن كه خون در آن جریان می یابد انباشته می شود. پرنده ای كه فاقد هر گونه فعالیت كلیوی است احتمالاً در مدت ۳۶ ساعت تلف خواهد شد. 

امروزه یكی از معظلات در پرورش طیور به خصوص طیور تخمگذار نقرس است.

]]>
علائم عمومی كمبود ویتامین ها در طیور 2014-11-13T19:34:29+01:00 2014-11-13T19:34:29+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/32 فرهاد رستمی علائم عمومی كمبود ویتامین ها در طیور  علائم عمومی كمبود ویتامین ها در طیور  ]]> پرورش مرغ خانگی 2014-11-05T20:31:31+01:00 2014-11-05T20:31:31+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/27 فرهاد رستمی توصیه هایی در مورد پرورش مرغ خانگی جهت روستائیان عزیز  توصیه هایی در مورد پرورش مرغ خانگی جهت روستائیان عزیز  ]]> تنظیم دما در سالن مرغداری 2014-10-30T20:29:36+01:00 2014-10-30T20:29:36+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/26 فرهاد رستمی دمای مورد نیاز طیور گوشتی Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA MicrosoftInternetExplorer4 دمای مورد نیاز طیور گوشتی
]]>
اثرات ال کارنیتین درعملکرد طیور 2014-09-26T09:20:12+01:00 2014-09-26T09:20:12+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/25 فرهاد رستمی ال کارنیتین (L.carnitine) یک ماده مغزی شبیه ویتامین ها است ال کارنیتین به مقدار اندک و ناچیز در بدن حیوانات از دواسیدآمینه ضروری لیزین و متیونین درکبد وکلیه سنتز می شود. وجود ال کارنیتین برای متابولیسم و حرکت اسیدهای چرب در داخل سلولها ضروری است. مشخص شده که این ماده در ساختمان آنزیمی بنام کارنیتین استیل ترانسفراز شركت می كند که بخشی از مکانیسم کوآنزیم A و استیل کوآنزیم A را تشکیل می دهد و به نظر می رسد که تأثیر کارنیتین بر متابولیسم اسیدهای چرب می باشد که زنجیره کربن آنها بیش

ال کارنیتین (L.carnitine) یک ماده مغزی شبیه ویتامین ها است ال کارنیتین به مقدار اندک و ناچیز در بدن حیوانات از دواسیدآمینه ضروری لیزین و متیونین درکبد وکلیه سنتز می شود. وجود ال کارنیتین برای متابولیسم و حرکت اسیدهای چرب در داخل سلولها ضروری است. مشخص شده که این ماده در ساختمان آنزیمی بنام کارنیتین استیل ترانسفراز شركت می كند که بخشی از مکانیسم کوآنزیم A و استیل کوآنزیم A را تشکیل می دهد و به نظر می رسد که تأثیر کارنیتین بر متابولیسم اسیدهای چرب می باشد که زنجیره کربن آنها بیش از۸ کربن می باشد درعین حال به نظرمی رسد که این ماده تمایل زیادی به اسید پالمیتیک داشته که کارکرد آن انتقال این مولکول ها با زنجیره طویل از جدار میتوکندری می باشد لازم به ذکر است که کارنیتین به دو شکل دی ال کارنیتین و ال کارنیتین یافت می شود که تنها شکل فعال آن از نظر بیولوژیکی ال کارنیتین است . امروزه قدرت تأثیر ال کارنیتین در بالا بردن توان حیاتی موجب جلب توجه فراوان و افزودن آن به غذاهای دام و حیوانات مسابقه و خانگی گردیده است .


]]>
((آشنایی با آناتومی بدن طیور)) 2014-09-26T09:05:51+01:00 2014-09-26T09:05:51+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/23 فرهاد رستمی شناخت ساختمان بدن و آگاهی از اعضایی مختلف و موقعیت قرار گرفتن هر یک از اعضای تشکیل دهنده بدن طیور ، ضمن آگاه ساختن ما از وظایف و عملکرد اعضا می تواند در درک بهتر مطالب ، مبانی بهداشت و پرورش طیور مفید و موثر باشد . به همین منظور هر یک از اندام های بدن طیور جهت آشنایی به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.   مهمترین اعضای بدن طیور به شرح زیر است : 1- دستگاه گوارش 2- دستگاه گردش خون 3- دستگاه تنفس 4- دستگاه ادرای 5- دستگاه تناسلی 6- دستگاه عصبی 7- دستگاه استخوانی شناخت ساختمان بدن و آگاهی از اعضایی مختلف و موقعیت قرار گرفتن هر یک از اعضای تشکیل دهنده بدن طیور ، ضمن آگاه ساختن ما از وظایف و عملکرد اعضا می تواند در درک بهتر مطالب ، مبانی بهداشت و پرورش طیور مفید و موثر باشد . به همین منظور هر یک از اندام های بدن طیور جهت آشنایی به طور جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.

 

مهمترین اعضای بدن طیور به شرح زیر است :

1- دستگاه گوارش

2- دستگاه گردش خون

3- دستگاه تنفس

4- دستگاه ادرای

5- دستگاه تناسلی

6- دستگاه عصبی

7- دستگاه استخوانی

 

]]>
نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 5 2014-09-17T18:10:18+01:00 2014-09-17T18:10:18+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/22 فرهاد رستمی نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 5 نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 5 ]]> نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 4 2014-09-17T18:09:15+01:00 2014-09-17T18:09:15+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/21 فرهاد رستمی نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 4 نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 4 ]]> نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 3 2014-09-17T18:08:47+01:00 2014-09-17T18:08:47+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/20 فرهاد رستمی نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 3 نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 3 ]]> نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 2 2014-09-17T18:05:15+01:00 2014-09-17T18:05:15+01:00 tag:http://ilamkeshavarzi.mihanblog.com/post/18 فرهاد رستمی نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 2  نكاتی درخصوص پرورش گاو شیری 2  ]]>